U avgustu ove godine Hančani na drugom mestu u okrugu po proseku zarada, iza republičkog za 19.089 dinara

Autor: Lj. Pavlović

Najveća prosečna primanja u avgustu ove godine u Pčinjskom okrugu zabeležena su u Vranju, ili 67.304 dinara po zaposlenom, podaci su Republičkog zavoda za statiku. Prema istom izvoru, uposleni u opštini Vladičin Han, sa 67.023 dinara su na drugom mestu .To je za nešto manje od 2.000 dinara više u odnosu na prosečna primnaja u okrugu, ili za 19.089 dinara manje u odnosu na republički prosek, koji u istom periodu iznosi 86.112 dinara po uposlenom. U odnosu na najveću prosečnu zaradu u Srbiji, u beogradskoj opštini Stari Grad, Hančani imaju za čak 88.538 manja prosečna primanja, što premašuje republički prosek za 2.426 dinara.

Iza Hančana u Pčinjskom okrugu po prosečnim primanjima u svgustu ove godine bili su Surdulica sa 66.608 dinara, zatim Bosilegrad – 62.827, Trgovište – 62.075, Bujanovac – 61.143, Vranjska Banja – 59.357 i na poslednjem je Preševo sa svega 57.270 dinara, podaci RZZS. Prosečna zarada u Pčinjskom okrugu u tom mesceu je iznosila 65.360 i iza njega je jedino još Jablanički, gde je zabeležena prosečna plata od 64.572 dinara, dok je u Beogradskom regonu 108.985 dinara.

Prosečna primanja na jugu zemlje u avgsutu bila su 73.051 dinar,a na severu 96.112.

RZZS

Pčinjska oblast9036188574104.2113.46536064110104.1113.4
   Grad Vranje9273390758104.6112.96710865724104.5112.9
   Vranje9300290937104.8112.96730465846104.7112.9
   Vranjska Banja821258362797.9115.5593576085497.2115.5
   Bosilegrad8716685059105.1116.66282761365105.0116.5
   Bujanovac8432282688103.7115.16114359937103.7115.0
   Vladičin Han9269790502104.4113.26702365517104.2113.2
   Preševo7935778548102.5112.75727056712102.4112.7
   Surdulica9255091147103.5113.56680665863103.4113.4
   Trgovište8632485790103.4111.76243162075103.4111.9

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.